درباره ما


ایده اصلی ما برای ورود به صنعت کافه و رستوران داری فرانسوی به سال 2009 باز می گردد زمانی که برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به پاریس رفتیم. بازار کار فرانسه شامل یک سری سلسله مراتب است که در درجه اول، اولویت را به اتباع فرانسوی و در درجه دوم اتباع اتحادیه اروپا می دهد. این بدان معنی است که اگر شما یک دانشجوی ایرانی باشید و بخواهید در کشوری مثل فرانسه کار کنید، باید سختی زیادی را تحمل کنید.
در میان بحران فراگیر اقتصادی که دنیای امروز بدان دچار شده است، فرانسه استثنا نیست و شدیدا متاثر از جهانی شدن– بخوانید چینی شدن – است. در این میان صنعتی وجود دارد که نجات فرانسه در گرو آن بوده و هست: توریسم.
شاید عجیب به نظر برسد: درامد توریسم فرانسه از صنعت نفت ایران بالاتر است. حدود هشتاد میلیون گردشگری که هر ساله از فرانسه دیدن می کنند، فرصتی فراهم می آورند برای بکار گرفتن میلیونها نیروی کار و ارتقا خدمات بهترین هتلها، غذاها، نوشیدنی ها، شکلات وشیرینی جات.
باید اعتراف کنیم ناخواسته وارد این صنعت شدیم.  با این وجود، پتانسیل هایی که در این صنعت شناختیم ما را بر آن داشت تا هفت سال در پاریس و در حوزه هتل و رستوران داری تجربه بیندوزیم و یاد بگیریم. طی این مدت به شهرهای دیگر فرانسه و پایتخت های اروپایی سفر کردیم و از سنت های آشپزی و پذیرایی آنها بسیار آموختیم.  یاد گرفتیم که این حرفه، سهیم شدن در لحظات زیبای ما با مهمانانمان است. یاد گرفتیم باید با لبخند از مهمانانمان پذیرایی کنیم و نسبت به کوچکترین ایرادی که در خدماتمان وجود داشته باشد، حق را به مهمانمان بدهیم.
اکتبر2014 اولین جرقه کاخ کرپ در پاریس زده شد. قرار بود نام آن کافه رستوران فرانسوی ورسای باشد که البته به دلیل ممنوعیت نامگذاری با اسامی بیگانه،  به کافه کرپ و سپس به کاخ کرپ تغییر کرد. در پاریس، مجموعه ای از کاتالوگ های معماری و دکوراسیون داخلی رستوران به سبک فرانسوی را گرد اوردیم و با الهام از آنها، بنای کنونی کاخ کرپ طراحی شد. مجموعه کاخ کرپ به گونه ای طراحی شده است که پذیرای مهمانان در سه فضای کاملا مجزا با طراحی منحصر به فرد باشد و بتواند در صورت نیاز برای مراسم های ویژه در اختیار مهمانان قرار گیرد.
در بخش کافی شاپ واقع در طبقه همکف مجموعه ای از کتابهای معماری و ادبیات به زبان فرانسه در اختیار علاقمندان به فرهنگ و معماری فرانسوی قرار گرفته است. به علاوه یکی از روزنامه های پر تیراژ فرانسه نیز در این بخش در دسترس زبان آموزان و اساتید زبان و ادبیات فرانسه قرار دارد.